Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňátka - 12.2.2015 vrh D 8 kousků

12.4.2015 - neděle... uf, přesně 2 měsíce, 60 dní, 1.440hodin a ještě více minut a stejně to uteklo jako voda........

Všechna štěňata už jsou v nových domovech a já přemýšlím, co napsat. Několikrát rozepíši větu a pak zase smažu, přemýšlím co napsat, když je něčeho konec, bývá to smutné, což vlastně nechci psát. Jdu se podívat na Celi a už to mám.

Milá Celestýnko, děkujeme ti za to, že si náš život obohatila o nový nezapomenutelný zážitek, když jsme mohli být u narození tvých miminek. Děkujeme ti za tvou péči, se kterou si o ty mrňata pečovala, vychovala a připravila je na život v nových rodinách.

A jak to dopisuji, tak si uvědomuji, že to není konec, ale začátek a dokonce osmi nových příběhů. Obohatila si náš život taky o 8 báječných rodin, se kterými se třeba uvidíme, až se za pár týdnů pojedeme podívat na naše Déčka. Díky tvým webový stránkám můžeme sledovat ty deníčky. A jestli je v nich napsáno, že vy mrňousci zrovna kňouráte a hned nebaštíte, nevěšte hlavu, přece jen to bude trochu ze smutku, vždyť nás jedlo a spalo 8 pohromadě. Ještě přidáváme do fotek ty úplně poslední naše a těšíme se na Vaše.

                                                                  Petr, Lenka, Ondřej, Jakub a Vítek

celestynka---klidne-na-me-bleskej-tim-fotakem-kolikrat-chces-ja-tu-nejsem-tak-ani-neotevru-oci.jpg

heartkissheart CELESTÝNO  BARUNIDLO  DÍKY !!! heartkissheart

 

9.4.2015 - čtvrtek 56 dní

Lenka a Petr nám u čtení deníčků říkali, že ve čtvrtek si pro Dolfí přijde nová panička. Tak už od rána vyhlížíme a hned jak se něco šustne, chceme vědět jestli už je to ten nový dvounožec .......

9.4.2015-rano---vyhlizime-pro-koho-si-prijdou-jako-prvni.jpg

7.4.2015 - úterý, 54 dní

Dnes byla štěňata zase celé odpoledne venku, většinu času ve svém výběhu, ale pak i volně na zahradě a na dvorku před vchodem. S Celestýnkou měli prima hru, štěňátka se schovávala v boudě a Celestýnka se snažila vyhnat je ven. Když však Celestýnka z boudy vyháněla již patnácté štěně, pochopila, že stojí proti přesile a rezignovala na hru, vyskočila si na boudu a tam si nahřívala kožíšek v odpoledním sluníčku. No byla to legrační podívaná.

 

6.4. Velikonoční pondělí, 53 dní

Zdravíme po velikonocích, krájíme posleldní společný týden. Všem kteří s námi sdílí přípravy nových domovů děkujeme ze srdce, těm kteří nepíší veřejně taktéž. Všem přidáváme fotku ze čtení deníčků. Tak to bývá - konec i začátek se blíží. Dnes jsme vážili a stříhali drápky.

 

2.4.2015 zelený čtvrtek, štěňatům je 7 týdnů

Aprílové počasí trvá Je to krásná bitva jara se zimou, ale je to pech, psíci by mohli být daleko víc venku. Takhle honíme každou chviličku slluníčka k objevování světa venku na zahradě, k posilování dovedností, otužování a vůbec zdravého životního stylu :-). Granule už baští samotné, dnes měli trochu vařeného kuřecího masa, jedí s chutí a radostí. Jsou to rváči i mazlové, na zavolání ochotně vybíhají schody a těší se na dovádění v obýváku. Rozcupovat velikou papírovou krabici, hrát na honěnou a schovávanou a samozřejmě se u toho nechat chvíli drbat a mazlit jsou nejdůležitější činnosti dne, pominu-li vydatné čůrání, kakání a spinkání. Mámu Celestýnu se podaří dokonale vysát během minuty. Slastné zvuky by probudily medvěda ze zimního spánku. Tak kamarádi, dvounožci, je před námi poslední rodinný týden na táboře a pak hajdy domů... Krásné velikonoce

 

28.3.2015 sobota

Sluníčko chvilkama hřálo a tak jsme Déčka vynesli na zahradu. Postavil jsem jim tam z plotů ohrádku, tak poprvé měli ťapičky na trávě. Jasné je, že ohrádka nestačila a tak se s námi věnovali všem jarním pracem. Že jim to šlo k duhu, to si pište. Spinkání ve venkovní boudě - hotelu na slámě se jim líbilo moc, ale pak jim taky dnes byla asi poprvé zima. A poprvé snědli svou první kost. Událost zůstává dnešní focení naší rodinky se všemi pejsky a tak včerejší kontrola vrhu u paní dokrotky na veterině. Všem dala velikou jedničku, vystavila očkovací průkaz, naočkovala a načipovala. Máme dokonalé a zdravé krásné České strakaté psi - fenky. Chválila taky maminku Celestýnku, jak je ve formě. Zítra se těšíme na některé z našich dvounohých. Všem přejeme krásnou jarní neděli.

img_0272.jpg

 

 

24.3.2015

Milí příznivci našich strakatých Déček z Radotína, pokud by se vám zdálo, že přidáváme méně a méně fotek, a když nějaké přidáme tak jsou na nich štěňátka spící, máme k tomu i vysvětlení. Štěňátka jsou tak rychlá, že náš fotoaparát jednoduše nestíhá. Takže máme velké množství fotek, kde je jen půl štěněte a nebo dokonce jen dloooouuuuhá strakatá šmouha. Dnes jsem měl ale štěsí a ulovil hezká videa.

22.3.2015

Ahoj všem, přípravy v nových domovech nám dělají radost, stejně jako všechna milá psaní a dotazy. Dnešek byl chladný, tak jsme jen větrali, ale včera jsme si to venku užili. Z Kladna přivezla Káťa bábovku a potěšila se se svým Damiánkem, ale nezapoměla pomazlit všechny dudlíky...

V pátek nás čeká první očkování, kontrola vrhu u pana veterináře, budeme čipovat a vyplňovat Mezinárodní pas /očkovací průkaz/ bude to 43 den a já hned odešlu dokumenty poradkyni chovu, která je přepošle PK. Uvidíme, zda se nám stihnou vrátit, než si štěňata povezete domů, Jinak samozřejmě pošlu obratem poštou. Vypočítali jsme, že pokud nebudete chtít pokračovat v našem krmivu, vystačí vám na převedení (cca 7-10 dní) 2 kg granulí, které od nás dostanete, takže nemusíte kupovat celý pytel DOG CHOW 1 puppy. Tak pac a haf a pěkné jaro... a snažili jsme se o průkazová fota, ale když oni chvilku nepostojí...

Očkovací kalendář štěňat

6.týden života štěněte

S první vakcinací začínáme v 6. týdnu života štěněte. V tuto dobu necháme očkovat štěně proti parvoviróze (pokud není v okolí virus přítomen), psince, infekční hepatitidě, leptospiróze, koronaviróze, případně proti virózám dýchacích cest.

9. týden života štěněte

V 9. týdnu života musíme zvíře nechat přeočkovat proti psince, inf. hepatitidě a parvoviróze. Štěně navíc očkujeme proti parainfluenze.

12. týden života štěněte

Ve 12. týdnu věku necháme štěně přeočkovat proti psince, inf. hepatitidě a parvoviróze. Očkujeme navíc proti leptospiróze.

15. týden života štěněte

V 15. týdnu je nutné přeočkování proti leptospiróze, následovat by mělo očkování proti vzteklině (nejkrajnějším termínem očkování štěněte proti vzteklině je do 6 měsíců jeho věku). Očkování proti vzteklině se již nepřeočkovává.

Tímto je základní očkování štěněte splněno a celá sada chorob (DHPPiLR) se pak přeočkovává každý rok ve stejném termínu.

 

17.3.2015 - 33 dní

Dnes sluníčko opět tak hřálo, že jsme vytáhli na dvorek koberec a štěňátka tam čenichala jaro. Venku byli dudlíci spořádaní a hlídali si maminku, ale doma už divočí po celém pokoji a neváhají podnikat výpravy do celého bytu a útočit a oňuchávat vše lákavé. Když se podívám na pětidenní fotky, nemůžu uvěřit, že jsou to naše štěňata před třemi týdny... Utíká to moc rychle.

 

15.3.2015 - 31 dní

Tak máme za sebou všechny návštěvy. Všichni dvounožci jsou moc fajn a každý si svého nového čtyřnohého člena rodiny bezpečně pozná. (tak hurá práce s web-stránkami není zbytečná) Od neděle mají štěňátka nové bydlení, jsou odstěhovaní do verandy, kde mají větší výběh a přeci jen o trochu méně překážení než v kuchyni přímo pod nohama. Štěňátka jsou každý den šikovnější a šikovnější. Například chůze i běh na plovoucí hladké podlaze není už žádný problém. Každý den dělají další a další pokroky, začínají se projevovat jednotlivé povahy štěňátek. Příkrm mají již 3x denně a po dobrém jídle vždy vydatně odpočívají. (tak opět přikládáme jednu vydařenou fotografii)  Všichni jsou vítáni na druhé kolo návštěv.

kdyz-spim-tak-spim-15.3.2015.jpg

 

11.3.2015 - 27 dní

a protože se ochladilo, máme dneska zatopeno v krbu, vyvalujeme pupíky na dece v obýváku a blbneme a blaženě spíme. Dokážeme si pěkně doběhnout mamku. Taky máme na zítra připravený výběh v kuchyni a druhou dávku odčervení. Jojo, je to psí život. Že nám chutná - to vidíte a rosteme pořádně do délky a taky se nám prodlužuju nohy, takže už máme opravdu vychytané různé psí polohy, sice většinou vleže, ale trénujeme i běhání a sezení. A jsme všichni velcí mazlové. Celestýna pozdravuje naše dvounožce a my ještě víc. Dobra a Doty budou v neděli také představeny své budoucí rodině, tak ať jsou taky tak spokojené jako my.

Ještě nás dnes fotil profík, uvidíme, jak se to povedlo...

radime-na-dece--co-se-pohne-je-nase.jpg    po-hre-na-honenou-a-kousanou-zaslouzeny-odpocinek.jpg

8.3. 2015 - 24 dní

Dnešní nedělní den byl prostě prima. Noví báječní dvounožci do party a ještě na vlastní kůži sluníčko venku...to je pěkně na světě. Díky

 

 

7.3.2015

Tento víkend je pro některé z nás vyjímečný, protože se na nás přijeli podívat naši budoucí dvojnožci. Že se nám moc libili, to jsme opravdu rádi a taky jsme jim ukázali, co všechno už umíme, protože jsme zakusili volný výběh v pokoji a to se terpve dělaly lumpačiny, že nás maminka musela trochu napomínat. Před těmi malými dvounohými nás trošku brvybeh-na-dece-v-obyvacim-pokoji-7.3.2015.jpgánila, asi se bála, že si nás hned odnesou, ale oni si nás jen pochovali, za což jsme je trošku počůrali a pak zas frčeli chystat novaše nové domovy. Babi s dědou s Příbrami od naší maminky Báry za námi přijeli už včera, aby nás podpořili a přivezli moc dobré moučníky ke kávě. Moc nás i maminku chválili, jak jsme se pěkně povedli. Taky už  máme na hraní hračky malý černobílý balonek a opici. Hrajeme si nejen spolu, ale i s nimi, kousnout bráchu nebo ségru do nohy nebo mu požužlat ucho je děsná sranda. Jo a taky zdokonalujeme štěkání a kvílení, aby se na nás nezapomělo. Čím dál tím líp vidíme, dnes jsme už potřetí měli k večeři psí baštu - speciální recept - chutná nám to moc a moc, ale ještě trochu necháme vždy mamince Celestýnce, aby nám pak dala na zapití to nejlepší mlíčko a my spíme jak Dudci dudlíci.  

A abyste věděli, tak už taky víme, kam se budeme za měsíc stěhovat:

Dulka do Tábora, Damián na Kladno, Dorka pojede do vesničky poblíž Brna. Zítra přijednou za Dalamánkem z Prachatic a Ditou z Plzně v pondělí za ségrou Dolfí z Loun a nakonec z Hovorčovic za Dotynkou. Nejbliž nám zůstane Dobra, ta se postěhuje na Prahu 6.

Abychom se pořádně po návštěvách vyspali a maminka trochu vydechla, šli s ní dvounožci do lesa. Tak to byl prima den a my se těšíme na zítra, na další naše nové přátele.

 

2.3.2015 - 18. dní

co jsme uměli 10 dní po narození, bylo sát od maminky mlíčko.

od 12 dne se nám začínala otevírat očíčka a pěkně se plazíme, po předních chodíme.

2.-3. týden - jídlo je to nejdůležitější a spaní, ale pozor, samy čůráme, kakáme, umíme pár psích kroků, zlepšuje se nám zrak a taky čich. Dokážeme si i chvilku Hrát - a vyrostou nám brzy zuby.

3.-7. týden - socializace, vtiskávání - tak to budeme nejvíc pilovat kontakt s lidmi a proto se těšíme na ty naše - co u nich budeme pak bydlet. Dozrává mozkové centrum, utváří se povahy, vztahy mezi štěňaty. Už budeme pořádně baštit maso a granule, a spaní bude míň a her a pohybu víc a víc.

8.-12. týden - v novém domově u  mých dvounožců - socializace, návyky, hračky a lidičky.

1.3.2015

Zprávy z víkendu, štěndy už si začínájí "hrát" mezi sebou, no spíše je to takové ňufnání a očichávání. Občas se podaří nějakému štěňátku i štěknout, ale je to děsně legrační. Ale když přijde jídlo, tak se pořádají závody hlava ne-hlava. A Celestýnka jako maminka, jim zatím povolí všechno i když jí lezou přes hlavu a nebo si z ní udělají polštář.

 

celestynka-jako-polstar-poprve-1.3.2015.jpg

26.2. - 14. dní

a je to tady, už nám cpou něco jiného než mámino mlíčko, tak jsme tu odčervovací pastu aspoň pořádně zapili. Maminka dostala taky a pořádně hodně, a k tomu kus sýra a tvarohu. A je to. Už se vidíme všichni navzájem, ale řeknu vám, černobílá...tak nevím. Vidím, nevidím? Lépe spoléhat na čuch - panečku, to bude za týden počucháníčko našich nových dvounožců, co si nás vyhlídli...snad se jim budeme líbit a oni nám zas vonět.

ochutname-neco-jineho--nez-mamino-mlicko--pry-na-cerviky--neee...26.2..jpg

 

25.2.2015 - 13 dní  CELESTÝNA  má narozeniny - 3 roky

Myslím, že si svůj narozeninový den užívá, protože už se na ni všechna štěňátka kromě Dotynky dívají :-). První prokoukla Ditka a pak to šlo očičko za očičkem. Štěňátka, stále zdokonalují chůzi, ale jistější je lezeníčko-plazeníčko. Pořád je v pelíšku veselo, jí se, olizuje se, batolí se, spí se, tulí se. Celestýna je v obležení, ale včera jsme vyrazili na delší procházku k řece, byla náramně spokojená, proběhla se po poli a na chvilku zapoměla na své vyčerpávající maminkovské povinnosti. Také jsme si dnes na veterině vyzvedli pastu na odčervení a zítra bude legrace...Tak zdravíme naše strakaté kamarády z našeho voňavého teplého pelechu. Pac a mrk a zítra se těšíme na pořádné rozkoukávání.

 

 

 

23.2.2015 - 11 dní

proveden nový objev možností těchto webových stránek smiley tak se kochejte ......

22.2.2015 - 10 dní

Je neděle, štěňátka mají první mini-kulaté životní výročí a tak se u nedělního svátečního oběda sešla všechna.

svatecni-nedelni-obed---10-denni-vyroci---obcas-musime-tem-prdelkam-pomoci-aby-pockali-na-fotku--ale-to-neni-dnesni-pripad-.jpg

 

21.2.2015 - 9 dní

Od rána dnes probíhá veliká změna a to první kroky do života, všichni pilují celý den a velice úspěšně. Zatím je to nejisté a po čuchu, na cestu totiž uvidíme nejdříve 18 den, ale JDE to. Obzvláště přední, zadní jsou dorka-a-doty-21.2.2015.jpgsložitější...počkejte zítra. Štěndám se začínají krásně probarvovat čumáky, vylézá černé tečkování v bílých plochách, hodně u Dobry, Doty a Dolfí, tmavnou packy, puntíkují se bříška, v náznaku hnědá. Taky už není tak časté tulení všech, spíš po dvou po třech. Pořád je to všechno na Celi, člověk vzpomíná na to, jak měl týdenní miminko doma a jen kojil a přebaloval. Ale hned osm?

 

 

19.2.2015 - 7 dní

místní zpravodaj se hlásí..... štěňátka přibývají na váze a u všech můžeme říct, že už váží 2x tolik co v den porodu, což je vlastně přesně před týdnem. Však také košík, který používáme jako dočasný pelíšek při vážení, štěňátka už vyplní celý. Celestýnka o ně stále vzorně pečuje a vše běží hladce. Začínáme vyřizovat papírování ke štěňátkům s poradkyní chovu a plemennou knihou. Pozorujeme tmavnutí bílých částí kožíšku, některým už začíná prorůstat černá srst která u většiny strakáčů nakonec vytvoří typické strakaté zbarvení bílých částí. Někteří siláci se už pokoušejí postavit na předních nožkách. Je to bezva je pozorovat.

 

 

17.2. 2015  -  5 dní

Dnes jsme se těšili prvními náznaky štěkání, což vypadá jako mňoukání, ale rozpoznáte jasně jestli je to

1) prosím mlíčko

2) nelez přeze mě

3) hlídej, někdo jde po schodech...

4) mami, jsme rádi, že jsi tu, moc hezky voníš a chutnáš

5) namasíruj mi bříško

lezici-spici--d-17.2.2015.jpg

 

 

 

16. 2. 2015 - 4 dny

Nechtěli jsme psát, ale musíme, nechtěli jsme fotit, ale musíme, to nejde, jsou takoví krásní... tak se tu s nimi zas tulíme a oni vrní. Dnes jsme jim přistřihli drápky, Celi už měla podrapané břicho. Všichni posílají sladké štěněčí sny, prospívají a přibývají. Už se s nimi pomazlili i babička a děda a taky teta a Celi s povděkem přijímá lidskou péči a s důvěrou ji pozoruje.

 

15.2.2015 - 3.dny

Podložku pod štěňaty je potřeba vyměnit dvakrát denně, sbíráme mini hovínka.smiley Celestýnka už nemá problém štěňátka opustit třeba na 15 minut a vyběhnout si zkontrolovat zahradu. Dnes jsme byli i na delší procházce u řeky. Štěňata se krmí nepřetržitě, pokud nespí, jí. Však taky Celi baští 4x denně, což je vidět na přírůstcích, protože ona se nám teď zdá hubená,  "porodila"  6 kg a to je teda pořádný rozdíl ve váze.

Dvojnožci zítra prchnou do školy, školky a do práce a my budeme mít konečně trochu klidu. Doufám, že zvolní tempo ve focení a psaní, mě už z toho jde hlava kolem.  Tak se na pár dní loučíme a uvidíte pak ten skok...

 

14.2.2015

Tak dnes jsme vážení a focení štěnátek zvládli dříve než o půlnoci :-D. Všichni krásně přibývají na váze, pupečníkové pahýlky už upadly všem, Celestýnka se o ně pěkně stará. Dnes byl největším vetřelcem, kterého Celestýnka odháněla od štěňat náš vysavač. Kocouři mají domů stále vstup zakázán. Dnes přidáváme fotky jejich čumáčků a náš tahák, jak je rozpoznáváme. S Celestýnkou jsme dnes byli na procházce, tak si očichala novoty ve svém revíru.

14.2.2015.jpg

13.2.2015

Prožíváme veliké štěstí a nemůžeme se nabažit pohledu na opečovávané strakáčky. Celestýna je skvělá, až ji musíme hlídat a napomínat, zanedbává sebe. Neustále štěňátka čistí, olizuje a počítá a ona spí a baští jak o život. Krásně se jim hojí pupíčky a podívejte se, kolik přibraly za jediný den. Celestýnka je tak pečlivá, že se chvílemi strachujeme, jestli z nich neolíže i černé flíčky, toby byl pak zmatek :-)

Celi dnes vyhnala kocoura, který se přišel podívat, proč že už nesmí druhý den domů :-) je opatrná i na kluky.   Přidáveme zase fotky.

 

12.2.2015 - KRÁSNÉ  DATUM

Dnešní ráno nám Celestýnka postupně nadělila 8 štěňátek - 2 pejsky a 6 fenek.

Máme tedy za sebou první společný den, Celestýna i štěňata jsou v dobré kondici a pohodě, zkontrolovaná veterinářem.

 

tak-uz-kompletni-smecka-12.2.1015-2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.2.2015 - 56. den březosti, týden do porodudscn3146.jpg

Tlapičky štěňátek krásně vidíme a cítíme, Celestýna hodně odpočívá, i když si ještě ráda vyskočí na boudu. V noci chodí často ven, tak už se moc nevyspíme, ona si pak prochrupe den a to je dobře, protože nabírá síly. Jakmile překročíme hranici 60 dnů, mají štěňátka už dobrou šanci na přežití. Nejlépe je, když Celi někdo drbe a hladí a taky jí chutná jíst. Však si to štěndy všechno vybírají pro dobrý start do života mezi námi.

Takže klid a trpělivost. Buďme dobré mysli.

 

1.2.2015celi-brisko-3.jpg - 49. den březosti, 14 dní do porodu

Užívám si péče mé rodiny. Včera jsme byli na procházce u řeky a chumelilo jako v Ladových obrázcích a dnes si vyvaluji a nahřívám pupík na sluníčku.

Pěkne se kulatím a sluší mi to, vždyť už jsem dnes málem strhla váhu, ze svých 15 kg už mám 20 kg. Zatím si vyskočím, kam potřebuju, ale stále víc se mi líbí vyvalování břicha nebo poloha na zádech, kdy si záda rovnám a hovím si...holky, co vám mám povídat. Nosit baťoh na břiše, to je něco úplně jiného než si ho hodit na záda. Ještě 3 fotky na Štěňatech.

 

Štěndy tam jsou to tedy ano, zrovna pozoruju páníčka v kuchyni ze svého pelíšku-porodnice a když mi ti moji položí ruku na břicho, cítí jak mi ti maličcí tukají nožičkama do břicha. Jsou vidět vlnky, ale zatím jen tak trošku. Počkejte za týden, to už bude tým sportovců. Tak vás všechny zdravím a posílám pac.

A trošku moudrého: Jsme v období nejrychlejšího růstu plodu.
Štěňata jsou již vyvinutá, pokračuje jejich růst a zrání.
Váha štěňátek se pohybuje od 200 - 250 gr. Začíná osrstění, mají už tvar štěněte, kratší nožky. Feně se nalévají struky, vypadává jí strst na bříše.

 

24.1. 2015   -  41. den březosti, 22 dní do porodu. Podívejte se, jak se mi pěkně kulatí břicho. Fotky, které jsme dnes fotili jsou umístěny ve štěňatech a jsou z dnešní procházky a stavby našeho štěněčího pelechu.

Už baštím 3krát denně adscn3090.jpg mám těhotenskou stravu bohatou na bílkoviny - maso, tvaroh, vejce, sýr a štěněčí granulky. To mi to chutná. Každým dnem už vrtící se štěňata uvidí i moji dvounožci, pořád mě drbou a hladí.

 

 

 

 

 

Co jsme se dozvěděli:

Pokračuje prudký růst plodu co do velikosti.
Do 40.dne březosti je dokončen vývoj všech hlavních orgánů, probíhá osifikace obratlů, prstů, zavření očí.
40.den dosahuje plod hmotnosti cca 30% porodní váhy. Fena se výrazně rozšiřuje v oblasti posledních žeber a vyplňuje se i břicho, po 40.dni zabírá děloha již 2/3 břišní dutiny.
Fenu se doporučuje krmit v menších dávkách 3-5x denně, dávku zvýšit o 10%, lze přejít na krmivo pro březí feny.
Štěňátka již opravdu vypadají jako štěňátka, v mámině bříšku se občas zavrtí, ale my to ještě neucítíme. Některé březí fenky jsou ochotny nechat se hladit od rána do večera.


V následujícím týdnu pokračuje nejrychlejší růst plodu.
Štěňata jsou již vyvinutá, pokračuje jejich růst a zrání.
45.den - osifikace pánve, roste srst, začínáme s dětmi sledovat, kdy zaznamenáme 1.pohyby štěňátek.


 

 

Rubriky