Jdi na obsah Jdi na menu
 


Deníček Celestýny od 12.4.2015

*** fotografie přidáváme do fotoalba "Radosti psího života"

 

12.2.2017  všem Déčkům gratulujeme k jejich 2. narozeninám, mě bude za 13 dní už 5 let. Pac a pusu vaše máma Celestýna a všech 5 Studených.

Díky za nové fotečky, a zprávy, vždycky potěší. Zkusíme na jaro vymyslet nějakou společnou procházku?????

tkanicky-nejsou-nic-moc-12-2016.jpg


P.S.: Tkaničky fakt nejezte !!!

 

 

 

 

 

 

 

1-2/2016 psí kamarádi přejí pohodový rok 2017

Tak nám v létě do rodiny přibyl Bady - hovaward a Joky už znáte. Lumpačíme zrovna u nás na zahradě. 

kamosi-joky-a-bady-na-snehu-1-2016--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12/2016 advent 

Peče se, zdobí se, uklízí, ale pořád je čas užít hezké chvíle venku s rodinkou a kamarády třeba ve Slavičáku v Radotíně nebo na lomech u Karlštejna.

vychazka-lomy-amerika-2-2017--2-.jpgsilvestr-ve-slavicaku-2016--2-.jpg

 

   

 

 

 

 

 

 

 

10 - 11/2016 barvy podzimu u řeky a ve skalách

.....a už je tu podzim a já si užila hezké výlety k řece Kamenici na ryby a taky do Teplicko-Adršpašských skal. No řekněte, sluší nám to, co?

 

pozdrav-od-kamenice-10-2016.jpgprochazka-adrspachem-11-2016--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8/2016 - dovolená na Šumavě

Vyjeli jsme do Chrobol na Šumavu na kola. Houbaření si užili človíčkové, když narazíte na vosí hnízdo, není o co stát..., okruh Frymburk - Lipno - Vítkův hrádek  -- to byla štreka, zámek Kratochvíle - chtěla jsem tam ulovit na vodě labutě, Boubín - rozhledna - to byl výšlap a rašelinové koupáníčko - paráda. A za odměnu přijel na návštěvu Dali na bojovku.

sumava-chroboly-koupacka-a-dali-8-2016--3-.jpg

sumava-chroboly-koupacka-a-dali-8-2016--1-.jpg

sumava-kratochvile-8-2016jpg--2-.jpg

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

červenec 2016 Stromovka a Velhartice

Prázdninové výlety do Stromovky s malými kamarády a výlet na Šumavu na pohádkové Velhartice. To jsem ale zcestovalý pes, že? Já si to prostě umím užít.

 

vylety-stromovka-a-velhartice-7-2016--3-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

vylety-stromovka-a-velhartice-7-2016--2-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

květen 2016 - putování okolím Vraného nad Vltavou

Pěkný slunečný víkend, kopce a lesy, jízda vlakem a večer buřtík u ohně

 

vrane-nad-vltavou-4-2016--1-.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24.4.2016. Přidáváme pár fotek z vycházky okolím Tábora do fotoalba více...
tabor-vychazka-se-stenaty-d-4-2016--2-.jpg

Bylo chladněji, ale moc hezký slunečný den, když pes a člověk byl v pohybu, bylo teplo. Závěrem jsme si stejně dopřáli dobrotu na náměstí v Táboře v příjemné vytopené restauraci.

POZVÁNKA  ke společné strakaté procházce Déček a našich kamarádů

24.4.2016  sraz na Źižkově náměstí v TÁBOŘE ve 13,30 hod. Na plánu je procházka a pak něco dobrého na zub. Těší se 

Vaše Celestýna a 5S

 

12.2.2016 1. rok je dnes našim - vašim Déčkům 

Od Celestýny posíláme pac a čumák. Od nás pak poděkování za sdílení a všechnu vaši péči. Strakáči přinášejí do života něco víc, než každý pes a to je překvapení. Překvapují nás, jak jsou přátelští, vytrvalí, neústupní, vynalézaví, mrštní, neovladatelní, mazlivý, houževnatí, hraví, osobití, vtipní, chytří, a vděční za naši lásku, až je to s nimi někdy k neuvěření. Věřte, že Vás možná čekají další překvapení, zvládnutí neuvěřitelných kousků, img_5221.jpgale také další krásné pokojné roky ve společnosti bytosti, která vás miluje. 

happy-first-birthday-cake-with-lit-candle_29455729.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

leden 2016 - Sníh v Radotíně, Lipno a Český Krumlov

Tak jsme nakonec za sněhem museli vyjet do Jižních Čech. Radotínský les nám nabídl jen asi 2 výlety v bílu. Celi si to tady užívá a utíká... Kluci už z lesa trefí domů...Celi zatím ne.......ach jo.

Na Lipně si Celestýnka a páníček dali dlouhou procházku, zatímco omladina lyžovala. V Českém Krumlově byla nejvíc nadšená maminka a vzpomínali s tatínkem, jak tam bylo hezky, když ještě neměli ani chlapečky ani pejsinky.

img_5234.jpg

img_5429.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

prosinec 2015

ahoj ve znamení krásného rodinného setkání šesti strakáčů img_2340.jpg- 5.12.2015 hurá na Karlštejn...

díky všem kteří byli s námi i těm, kteří být nemohli protože měli nějaké jiné povinnosti a starosti, ale chtěli s námi být. Myslím, že to byl moc hezký den, docela i dramatický, když jsme procházeli okolo fronty myslivců a Celestýnka se rozhodla prohnat srnku... to víte, mířili i na ní....pak jsme to v báječné České Hospůdce v hlásné Třebáni. 

 

 

 

17.11.2015

listopadový výlet na Říp. pršelo, ale nám to nevadilo a kupodivu tam bylo spousty lidí i pejsků... 

img_2236.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8.11.2015

img_2147.jpg

20140928_171200.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Milí přátelé,

děkujeme všem věrným, kteří sdílí a píší a vkládají fotky.

Máme za sebou smutné období a proto delší odmlku, ale dnes chceme vše napravit.

 

img_1990.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejprve pozváním na společné setkání desetiměsíčních Déček +Eďouška a to v sobotu 12.12.2015. Více pošlu všem do e-mailu.

Konec léta přinesla čtyři milá setkání. Jednak nás navštívila lumpice Ginuška z Plzně, my se vydali do nedalekých Hovorčovic za Dotynkou. Dojeli jsme si k Brnu pro krásný podvečer u Dorinky a naší štěněčí pouť završila procházka ve Hvězdě na Petřinách s Dobrou, která už při pasování měla stejná kila i výšku jako máma Celi. Že to byla setkání upřímně milá a srdečná, za to chceme všem rodinám ještě jednou poděkovat. Tak a kdo kde je? 1. Dotynka, 2. Dorinka, 3. Gina, 4. Dobra 

Horké dny vystřídal nádherný podzim. Děláme si procházky k řece, občas ještě na kolech a taky jsme se vydali Petřínem až na Ladronku. Chladná rána a odchody našich tří školáků znamenají vysunutí asi 8 kocourů (máme2) a pěti Celestýnek... to by se to chrupkalo doma. A taky už jsme zatopili v krbu.

Tak všechny moc zdravíme a díváme se dopředu snad už do radostných dnů ve znamení našeho strakatého setkání...

20150613_102354.jpgimg_2043.jpg

img_1935.jpg

 

 

 

 

 

img_2133.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

červenec a srpen 2015

12.8.2015   je našim štěňátkům půl roku a tak je zdravíme a přejeme jim i jejich rodinám krásný konec léta - snad i zaprší - a spoustu psí i lidské radosti ze společného života.

Celestýnka dohárala, musím říct, že je teď z toho horka úplně vyřízená a vyklidněná. Snažíme se, abychom si my i ona mohli každý den namočit nožičky, bříška, případně udělat pár temp. To je naše veškerá aktivita. Jinak za sebou máme krásný výlet do Rakouska a před sebou pár společných dní ve Vrchlabí.

Taky bychom do naší rodiny chtěli přivítat bratránka z Tábora Edíka. Jeho maminka je Albína Barunidlo a tatínek Napoleon Červený Muškát, takže naše krev. Ať se mají vesele.

edik-bratranek--7-2015.jpg

edik-bratranek-7-2015-1.jpg

 

 

 

 

 

 

Ahoj Moji Milí, léto je tu.......se-synkem-dalamankem.jpg

všichni společně jsme prožili krásný den s Dalamánkovic rodinou v Chlumanech u Prachatic. Dali je správný šumavský švihák, procházka i koupání v rybníce bylo za 100 bodů. Děkujem za pohostinnost, které se nám dostalo, znáte ten pocit, že někoho znáte 100 let?

 

 

V červnu jsme se rozjeli do nedaleké Itálie, abychom si užili procházky v piniovém lese, lítání po písečných plážích a taky trochu toho mořského plaváníčka. Ryba s rozmarýnem byla vinikající, bílé víno jsem neměla a ani zmrzlinu, ale to nevadí, pizzu jsem zkusila a byla taky fajn. Rakousko mě oslovilo víc, takže tam vyrazíme ještě na konci července.6-2015-moje-prvni-more.jpg6-2015-s-rodinou-v-rakousku-na-rybach.jpg

 

Než skončil školní rok, skončil taky příběh naší nejmenší Dulinky z Tábora. Psí dorostenci jsou jako děti a puberťácí. Vymýšlejí psí lumpárny, že z toho jde hlava kolem a některé jsou i o život. A tak se stane, že přijde ten nešťasný okamžik a pak už není cesty zpět. Díky za tebe Dulinko. Slunce a stín, ať provází tvoje cesty v zelených nebeských lesích a loukách, kde není nepřítele.

 

 

6.6. 2015 pokračodamian-a-celestynka-jedna-poza-pro-fotografa-30.5.2015.jpgvání návštěvního turné za štěňátky.

Naši milí, první výlet byl za Damiánkem do Kladna a to už 30.května. Vítání bylo dojemné a radostné, Celi si svého divokého synka hned trošku porovnala,ale pak v lese na procházce dělala vzorného průvodce. Damiánek je mazel a velký fešák. Má milý a šibalský kukuč a získal si srdce všech svých dvounohých. Díky za milé přijetí a pohoštění.

V sobotu 6.6. nágina-a-celestyna-zase-jedna-pro-fotografa-6.6.2015-.............-chlazeni-bezelo-na-maximum.jpgs vyhlíželi v Plzni u Giny (Ditky). To je pořádné ušaté strakaté torpédo, ale ani její malí dvounozí bráškové chviličku neposedí. Čekal nás výborný koláč s jahodami a holky si pořádně proběhly zahrádku a vyzkoušely houpačku i výhled z boudičky. Ani se nám od Ginušky nechtělo, když jsme totiž odjížděli nechala se i chviličku pochovat :-)

 

Ve 14 hod jsme měli sraz na zámku v Krásném Dvoře, kde se nás sešlo asi 15 strakatých fešáků, mezi nimi i moje maminka Bára a vyšli jsme do překrásného parku na procházku s průvodcem. Na zastávky a povídání bylo horko a tak je chlupáči trávili v příjemných hrátkách v potoku a v jezírkách, co jich bylo na každém zastavení a převracením kupek sena. Krásné místo s prima lidmi a rodinou strakatých ....jen to horko...

Poslední naše odpocinek-na-zelenem-koberci-6.6.2015.jpgcesta vedla do Loun, kde nás uvítala horkem znavená, ale milounká a přátelská Rubi (Dolfí) s celou svou velkou člověčí rodinou. Osvěžili jsme se zmrzlinou, Celestýnka a Dolfí zase vyvalováním na svěžím trávníku překrásné zahrady. Rubi Celestýnku provedla a ta ji s láskou následovala. Tak se nám domů chtělo i nechtělo. Rubinka je štíhlá dlouhonohá psí slečna, prý s námi holky příště vyrazí na strakatou procházku...

 

 

24.5.2015

celi-a-mala-kuratka.jpgJe nedělní večer, máme za sebou zase výživný víkend. Jsem ostuda, že píšu po tak dlouhé době, ale věřte mi, myslíme na vás moc a taky si průběžně čteme vaše příspěvky.  Jsme rádi, že máte všichni péči a spoustu nových zážitků a stali jste se součástí svých lidských smeček. Máme za vámi naplánované první výlety a to si piště, že jsme moc zvědaví, jací budete fešáci naživo. U nás je v plném proudu pokládka nové venkovní dlažby, je s tím spojeno spousta zábavy, protože tu dopoledne pomáhám hrabat a rozvážet písek a štěrk prima partě zaprášených chlapíků a odpoledne a večer pomáhám páníčkovi s bazénem a paničce se zahradou. Kluci už mě pěkně protáhli na kolech, řeka je prima a musím říct, že jsem v plné formě. A abych nevyšla ze cviku, máme 5 miminek kuřátek a 5 bílých nových slepiček, takže i o ně je třeba pečovat a hlídat je.

Pac a čumák na dobrou noc - vaše máma Celestýna

 

 

 

 

7.5.2015

Tak dnes přijela nová dlažba, tak hurá z toho pískoviště před domem bude zase v blízké době hezký dvoreček. No a popravdě řečeno není to jediná novinka, máme doma nové strakaté miminka - kuřátka. pro vysvětlenou, je to druhý pokus o odchování slepiček, která snášejí krásná čokoládová vajíčka. Náš předchozí odchov se podařil / nepodařil z deseti vylíhnutých kuřátek bylo 8 kohoutů a 2 slepičky, které jsme věnovali kamarádům :-D.

 

2.5.2015 - Praha, Radotín

Ahoj naši milí dudlíci a dvounožci. Kvetou pole a já si užívám všechny úžasné vůně v polích tedy živočišné... musím vy20150503_174403.jpgřídit pozdravení od Doty, Dolfí-Ruby a Dobry, které sice nepíšou sem, ale píšou nám a poslali i fotky (přidáme). No, co myslíte? Mají se bezvadně... podobně jako vy. Rostou, děl20150503_180017.jpgají blbiny a v noci někdy taky. Čteme vaše příspěvky a díváme se, jak krásně prospíváte, stávají se z vás pejskové a fenečky strakáčci a smějeme se a jsme dojatí a vzpomínáme. Třeba jak Celestýna vždy pěčlivě vyplela azalky, vřesy či jiné rostliny, do upraveného záhonu ředkviček si zahrabala kůrku chleba, kterou ukradla slepicím.... a dnes jsme na ní dobu čekali, dokud neproběhla křížem krážem pole u Berounky, protože tam byly koroptve...tak, jsme v duchu s vámi všemi, pohladit byhom vás chtěli dnes večer, ale vždyť je před námi celé jaro a léto k setkání. Pac a pozdrav máma Celestýna a 5studeňáků.

 

trebon-na-zamku-4-2015.jpg

19.4.2015 - Třeboň
Procházka po Třeboni, pro mě nic moc, většinu času na vodítku. Ale v zámku se ke mně sehnula nějaká paní a povídá: "Ty jsi ale krásná strakatá slečna, my máme doma taky jednoho strakáče!". Samozřejmně se předtím zeptala, jestli mě může pohlatit, je to roztomilé, i přesto, že nás moc není, ten, kdo nás pozná, tak si jde popovídat s páníčkem nebo s paničkou a nás pohladit. Odpolední výlet na kolech kolem rybníků byl bezva. Ani jsem neměla čas se ztratit. K večeři mi chutnal uzený úhoř s granulemi. Tak ahoj z Třeboně, vaše máma Celestýna.

rozumberk---4-2015.jpg

 

18.4.2015 - Třeboň

Dvounožci vezli babičku do lázní tak mě vzali sebou. Jsme ubytovaní v krásném penzionu u Bincenců, kam smějí i pejsové (vč. strakáčů) v obci Lužnici, je to kousek od Třeboně. Na odpolední procházce k Rožmberku jsem v přilehlém lesíčku vyčmuchala dvě srnky, tak jsem je pořádne prohnala. Až jsem se ztratila, ale jenom jako, teda to, že jsem se ztratila si myslel páníček. Ale já jsem přesně věděla, kde jsem, takže zatímco mě páníček s Ondrou hledali, já poslušně, krásně proběhnutá, čekala před vrátky toho prima penzionu. Když mě pak páníček našel, to si teda myslí on, já se přeci neztratila, tak mě trochu huboval. Ondra prohlásil něco jako, že jsem přeci pes "orientační" a že se vždycky najdu sama a to se páníček zasmál. Tak jsem myslela, že to mám jako už hned dobrý, ale nebylo to dobrý, koukal na mě zlým pohledem a nemluvil se mnou. Asi se o mě trochu bál, možná ho musím víc trénovat, jakože zmizím častěji, třeba si zvykne.

 

 

16.4.2015 - výlet okolo Berounky, do Černošic

vylet-15.4.2015-ii.png

Ahoj mé milé strakaté děti, tak mám za sebou hodně smutné dny, taky mi nechutnalo jíst ani spát. Ale když vidím, jak vás mají ti lidičkové rádi a co všechno s vámi a pro vás dělají a taky jak jste vyrostly, je to promě štěstí. Všem vám posílám pořádné psí pozdravení. Včera jsem si užila výlet do Černošic, nevěděla jsem, jestli mám dřív lítat v řece nebo po poli nebo si dát lekci plavání. Bylo to bezva. Ale když mi tu moji čtou psaní z Tábora a Plzně, tak se za vás milé slečinky trochu stydím. Cožpak jsme netrénovali v noci spaní a trochu samostatnosti? Je vidět že kluci si to vzali k srdci, zatím co Gina s Dulkou mi připomínají jednu malou psí slečnu Celestýnu. Ta tedy taky vymýšlela lumpárny.

Jestli si to dobře pamatuju, šlo jen o to, kdo to vydrží nejdýl. Já, jako malá, spala venku celou noc a i když jsem taky trochu škrabala dveře ( a to my zůstalo), prostě mě nepustili. Jednou mě pak pustili, ale zas jen do verandy a zamkli a vydrželi. Kdyby nevydrželi, můj cíl byl jasný - postel. No a co, tak bych byla s nima v posteli. Vždyť oni by byli rádi a já bych jim tu svoji taky půjčila...

Takže závěrem: Páníček říká, že nemáme psát žádné rady, ale jaké si to uděláte, takové to s námi psi budete mít. Hlavně se tím netrapte víc, než je třeba. My umíme zacouvat, když nás vytaháte trochu za kožich.

 

 

12.4.2015

dnes končí moje mateřská dovolená, od zítřka zase Strakáč, páníčku, těš se.......

img_0272.jpg